Další z našich workshopů konaném 21. února 2018 tentokrát ve Vyškově přinesl vedení města řadu nových podnětů.
Přechod pro chodce v Nosálovicích či v Sochorově ulici, vzhled autobusového a vlakového nádraží, málo kontejnerů na tříděný odpad, úskalí parkování, stav některých chodníků, problematika veřejné zeleně, prodloužení sítě cyklostezek, ale i třeba podoba nového skateparku nebo otázka nefungujícího pivovaru. Bezmála dvacítku témat předložili studenti v rámci regionálního workshopu projektu Můžeš to změnit! vedení Vyškova. Středoškoláci hovořili o svých tématech, věcech, které je štvou a chtěli by je ve městě změnit.
Setkání se uskutečnilo ve středu 21. února v Besedním domě za účasti starosty Karla Goldemunda, místostarosty Břetislava Usnula a zastupitele a ředitele Městského kulturního střediska Vyškov Luboše Kadlece. Debatovaly a zpovídaly je tři desítky studentů Gymnázia a Střední odborné školy zdravotnické a ekonomické Vyškov a Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Vyškov. „Scházet se se studenty a mít možnost s nimi hovořit zcela otevřeně je zajímavé pro obě strany. Byl jsem mile překvapený některými jejich konstruktivními názory a informovaností, samozřejmě to vychází z toho, jaké mají možnosti a že mají kde čerpat. Některé podněty byly možná naivní, což patří k věku, jiné ovšem velmi přínosné. Dostali příležitost být slyšet a to je dobře,“ ocenil starosta Goldemund.
Cílem projektu je zbořit mýty o politicích a úřednících a ukázat mladším ročníkům, že jsou to reální lidé se svými životními příběhy, za kterými stojí výsledky každodenní práce. Studenti si navíc prakticky vyzkouší, že rozhovor s nimi nebolí. Ti vyškovští ocenili, že město jejich podněty bere vážně. A kvitovali některé projekty, za kterými současné vedení radnice stojí. „Z debaty vzešlo několik problémů Vyškova očima mladých lidí. Pochopitelně pro nás mají svou váhu. V rámci diskuse o směřování a vývoji města se studenti zaměřili zejména na dopravu a ekologii,“ zmínil místostarosta Usnul.